A Google Workspace egy generatív AI-lökést kap, miközben számos más termelékenységi csomag olyan új funkciókkal bővül, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy az irodai feladatokat egyszerűbbé tegyék egy egyszerű felszólítással.
A Google Dokumentumok vizuális újratervezése és a Google Bard bejelentése után ezek az új AI-funkciók a vállalat legújabb kísérletei arra, hogy még több izgalmas jót vigyen a legnépszerűbb alkalmazásokba.
Generatív AI a Dokumentumokban segít megírni egy munkaköri leírást.
Az elérhetővé váló funkciók közé tartoznak:
- A Gmail szerkesztése, megválaszolása, összegzése és prioritásrendszerezése.
- Brainstorm, lektorálás, írás és újraírás a Dokumentumokban
- Kreatív elképzeléseinek életre keltése automatikusan generált képekkel, hanggal és videóval a Diákban
- A nyers adatokból az automatikus kitöltés, a képletgenerálás és a kontextusfüggőség segítségével juthat el a meglátásokig és az elemzésig.
- kategorizálás a Sheets-ben
- Új hátterek létrehozása és jegyzetek rögzítése a Meetben
- Munkafolyamatok lehetővé tétele a dolgok elvégzéséhez a Chatben
A Google kedden blogjában jelentette be az AI-támogatás következő határát, amely a Workspace csomagot fogja átfogni, a Gmail, a Dokumentumok, a Diák, a Diák, a Lapok, a Meet és a Chat támogatásával. A rengeteg írásalapú funkciót először egy angol nyelvű tesztelői csoport számára teszik elérhetővé az Egyesült Államokban az év folyamán, majd egy későbbi időpontban hozzák nyilvánosságra.
A többi AI-generátorhoz hasonlóan a felhasználók a Munkaterületükön, például a Docs és a Gmail felületén belül adhatják majd meg a felkérést, a többit pedig az AI elvégzi. A Google olyan példákat hoz fel, mint “egy elfoglalt HR-szakember, akinek személyre szabott munkaköri leírásokat kell készítenie, vagy egy szülő, aki a gyermeke kalózos témájú születésnapi partijának meghívóját fogalmazza meg”. Onnan további segítségért szerkesztheti vagy további kéréseket adhat hozzá.
A Gmailben a “Szerencsésnek érzem magam” gombot is használhatja, ha már van megfelelő mennyiségű tartalma, de csak segítségre van szüksége a hangnem és a stílus kialakításához.
A Google megismétli, hogy a mesterséges intelligenciával kapcsolatos opcióit asszisztensként kívánja használni, és nem az emberi funkciókat helyettesíti. A Workspace-ben benne van az a lehetőség, hogy bármilyen AI által generált tartalmat elfogadjunk, szerkesszünk és módosítsunk. Az informatikai rendszergazdáknak is lehetőségük lesz arra, hogy beállítsák a Google AI-opcióinak működését a szervezetük számára.
A Google azt is megjegyezte, hogy már több mint 3 milliárd felhasználónak nyújt segítséget az AI által vezérelt funkciókkal, köztük a Smart Compose és Smart Reply a Gmail számára, az összefoglaló generátor a Docs számára, továbbá a biztonság és az adatvédelem a rosszindulatú programok és adathalász támadások ellen.
Más vállalatokkal ellentétben, amelyek olyan AI-márkákkal működtek együtt, mint például az OpenAI, hogy mesterséges intelligenciát építsenek be rendszereikbe, a Google elkötelezett saját AI-chatbotjának, a Bardnak a kifejlesztése mellett. Bár a rendszer még nem került kiadásra, a márka nemrégiben más, AI-központú funkciókat mutatott be, például a Gmail kliensoldali titkosítását. A Google a New York Timesnak januárban azt is elmondta, hogy 2023 folyamán több mint 20 AI-alapú projektet tervez bejelenteni.
Vélemény, hozzászólás?