Hasznos weboldalakat találni nehéz lehet. A világhálón több mint egy milliárd oldal található, és jó néhány közülük teljesen haszontalan. Néhány a leghasznosabb weboldalak közül közismert, így valószínűleg már ismered őket. De sok más hasznos weboldal létezik azokon túl is, amiket már ismersz.

Szerencsére mi elvégeztük a keresést helyetted. Nézd meg ezeket a legjobb hasznos weboldalakat, mindegyik valami érdekeset kínál.

1. Student.com



Ha olcsó szállásokat keresel nemzetközi diákként, ez a weboldal segít neked megtalálni a kívánt egyetemhez, főiskolához vagy környékhez közel eső szálláshelyet. A weboldal több száz várost fed le, és nem számít fel díjat a szolgáltatásért.

2. Innerbody



Ez a weboldal többek között interaktív útmutatót kínál az emberi anatómiához. Ez könnyű módja annak, hogy tanulmányozd az emberi test különböző rendszereit és szegmenseit, például iskolai oktatáshoz. A weboldal segítséget nyújt továbbá vizsgákhoz, egészségügyi termékekhez és távmeghallgatáshoz is.

3. CleanPNG



Ez a weboldal ingyenes, magas minőségű PNG képeket kínál háttér nélkül. A milliók között található PNG-k alkalmasak prospektusokhoz, szalagokhoz, weboldalakhoz és másokhoz. A weboldal korlátlan ingyenes letöltéseket kínál, regisztráció vagy más további lépések nélkül.

4. Pixlr



A Pixlr lehetővé teszi, hogy képeket szerkessz közvetlenül a böngésződben, Photoshop vagy GIMP nélkül. Ez egy könnyen használható eszköz, amely nem igényel telepítést, és ingyenes, hacsak több funkcióra nincs szükséged. Dolgozhatsz kedvenc böngésződben, vagy letöltheted az alkalmazást a telefonodra a képek egyszerű szerkesztéséhez bonyolult eszközök nélkül.

5. Pixabay



A Shutterstockhoz hasonló weboldalak túl drágák a legtöbb hétköznapi felhasználó számára; a Pixabay sokkal megfelelőbb választás. Több mint kétmillió jogdíjmentes képet, illusztrációt, videót és vektorgrafikát kínál ingyenes letöltésre.

6. Privnote



A Privnote segítségével olyan üzenetet küldhetsz, amely automatikusan megsemmisül az olvasása után. Ez nagyszerű, ha valami olyasmit szeretnél bizalmasabban küldeni, mint egy e-mail.

7. Skyscanner



Ki ne akarná megtakarítani az utazási költségeket? A Skyscanner elengedhetetlen weboldal repülőjegy foglaláskor, mert segít a legjobb ajánlatok megtalálásában a különböző kritériumok alapján. Sokkal gyorsabb, mint az egyes légitársaságok egyenként történő ellenőrzése.

8. Spotahome



Ez a hasznos weboldal szolgáltatást kínál mindazoknak, akik hosszútávú bérlakást keresnek. A Spotahome személyesen ellenőrzi az ingatlanokat, és virtuális videótúrát kínál az egész lakásról, valamint HD képeket az ingatlanokról. Jelenleg több európai várost is lefed, ezért jó választás diákoknak és hátizsákos utazóknak az adott régióban.

9. Down for Everyone or Just Me



Ha nehézségeid vannak egy weboldal elérésével, az probléma lehet a te oldaladon vagy magán a weboldalon. Ez a weboldal segítségével könnyen kiderítheted. Egyszerűen írd be a weboldal URL-jét, és meglátod, hogy a weboldal hozzáférhető-e. Ha nem, akkor tudni fogod, hogy a probléma nem csak veled történik.

10. Bachelorstudies



Ez a weboldal egyetemi programokat vagy diplomát talál neked az általad kiválasztott ország, nyelv, költség, időtartam és sok más preferencia alapján. Emellett listákat kínál a frissen hozzáadott programokról, valamint a legnépszerűbb célpontokról az otthoni tanuláshoz.

11. Ninite



A Ninite olyan weboldal, amelyet érdemes ismerni, ha új Windows számítógépet állítasz be. A főoldalon több tucat népszerű alkalmazást találsz. Jelöld be azokat, amelyeket telepíteni szeretnél, majd kattints az alján lévő letöltés gombra, majd a Ninite egyetlen fájlt fog letölteni, amely mindet telepíti neked.

12. Lucidchart



Ez az egyszerűen használható weboldal diagrammá alakítja az adataidat. Ideális eszköz áramlási diagramok, feladatfolyamatok és akár vázlatok készítéséhez. Nem kell semmilyen szoftvert telepíteni, egyszerűen dolgozhatsz a weboldalon. A szabad terv lehetővé teszi három dokumentum létrehozását, és lehetővé teszi a csapatoddal vagy kollégáiddal való együttműködést bármilyen eszköz használatával. Szükség esetén frissítheted a szolgáltatást, ha több funkcionalitásra van szükséged.

13. Eat This Much



Az Eat This Much egy automatikus étrendtervező. Add meg, hány kalóriát szeretnél elfogyasztani, és hány étkezésre osztod el őket, majd a szolgáltatás segít neked étrendet készíteni. Heti e-maileket kapsz az élelmiszerboltban vásárolandókhoz, főzési utasításokhoz, és frissített statisztikákhoz a folyamat során.

14. JustWatch



A JustWatch elengedhetetlen minden filmes és TV műsor szerelmese számára. Leghasznosabb funkciója, hogy megmutatja, hol érhető el egy film vagy TV műsor online, így összehasonlíthatod a bérlési árakat. Ezenkívül segít elkerülni, hogy olyan tartalmakért fizess, amelyeket már meglévő előfizetésen nézhetsz meg.

15. HowLongToBeat



Videójátékok hosszú ideig tarthatnak a teljesítéshez, így érdemes ellenőrizni egy játék időbeli elkötelezettségét, mielőtt elkezded. A HowLongToBeat könnyűvé teszi ezt – egyszerűen keress egy játékot, és meglátod, mennyi időbe telik különböző játékstílusokban, más játékosoktól származó adatok alapján.

16. Diffchecker



A Diffchecker egy hasznos módja annak, hogy megtudd, mások mit változtattak a dokumentumodban. Illeszd be a két szöveget (vagy tölts fel egy pár képet, PDF-t vagy Excel fájlt), és láthatod, mi különbözik köztük.

17. Dillinger



A Dillinger egy online Markdown szerkesztő, amely mobilbarát is. A szolgáltatás lehetővé teszi a felhőszolgáltatások használatára való mentést és az importálást. Befejezés után exportálhatod a munkádat HTML formátumban vagy akár PDF formátumban is. Támogatja az automatikus mentést, az képek húzását és elengedését, és további hasznos funkciókat is.

18. Fast.com



Kíváncsi vagy a jelenlegi hálózati kapcsolat sebességére? Nyisd meg a Fast.com weboldalt (amelyet a Netflix működtet), és gyorsan láthatod az aktuális kapcsolat sebességét. Működik mobil hotspotokon, otthoni hálózatokon és bármely más hálózaton, amelyet ellenőrizni szeretnél.

19. Dictation.io



A Dictation.io lehetővé teszi, hogy hangrögzítés alapján diktálj e-maileket és dokumentumokat Google Chrome-ban bármelyik nyelven. Valós időben pontosan szöveggé alakítja a beszédet, és mosolygókat, bekezdéseket és akár írásjeleket is támogat hangparancsokkal.

20. FlightStats



Bármilyen okból utazol, ez a weboldal lehetővé teszi bármely repülőjárat követését. Csak add meg a repülőjárat számát, és látni fogod az út valós idejű helyzetét és állapotát.

21. Every Time Zone



Az időzóna-különbségek kitalálása nagy fejtörést okozhat. Ez a weboldal megkönnyíti a dolgot, mivel megmutatja a világ különböző nagy időzónáiban a jelenlegi időt. A felső sávot ráklikkelve egyszerűen megtekintheted, hogy a helyi időd hogyan alakul át a különböző időzónákban.

22. PDF Escape



Ez az online PDF szerkesztő lehetővé teszi a PDF könnyű módosítását anélkül, hogy külön szoftvert kellene telepítened. Elérhető lehetőségek közé tartozik a fájl megjegyzése és a PDF mezők kitöltése.

23. Infogram



Ez a weboldal lehetővé teszi gyönyörű infografikák és diagramok, jelentések és közösségi média vizuálisok készítését. Modernebb és stílusosabb szerkesztő, amely segít az információk érdekes módon történő bemutatásában.

24. AlternativeTo



Ha találsz egy olyan alkalmazást, amelyet szeretnél használni, de túl drága vagy nem működik a választott platformodon, vagy talán olyan kedvenc alkalmazást keresel, amely nemrégiben megszűnt, az AlternativeTo segítségedre lehet. Egyszerűen írd be az alkalmazást vagy programot, és a weboldal hasonló alternatívákat fog javasolni. Ingyenes és fizetős lehetőségeket találsz.

25. Jitsi Meet



A Jitsi Meet más a videóhívásokhoz ingyenesen elérhető weboldalak között, mivel nem igényel regisztrációt vagy fizetést. Egyszerűen találj ki egy szobanevet, küldd el a linket barátaidnak, és mindenki csatlakozhat anélkül, hogy regisztrálnia vagy fizetnie kéne. Az online találkozókhoz ez a legkönnyebb mód, de meglepő módon még mindig viszonylag ismeretlen weboldal.

26. Random.org



Következő alkalommal, amikor véletlenszerű eseményt kell lebonyolítanod, mint például egy dobókocka dobása, egy érme feldobása, vagy egy véletlenszerű szám kiválasztása két érték között, próbáld ki ezt a hasznos weboldalt. Különböző típusú véletlenszerűséget végezhetsz, ami hasznos, ha egy táblajátékhoz elveszted a darabokat vagy hasonló esetekben. A weboldal igaz véletlenszerűség használatára büszke, nem pedig a legtöbb helyen gyakran alkalmazott ál-véletlenszerűséget használja. Ha kíváncsi vagy, hogyan generálnak a számítógépek valódi véletlenszerű értékeket, olvasd el az RNG-ről szóló magyarázatunkat a játékokban.

27. Squoosh



Következő alkalommal, amikor tömöríteni kell egy képet, nem kell külön képszerkesztőt nyitnod, és magadnak megtenni. Próbáld ki inkább a Squoosh weboldalt, amely egyszerű felületet kínál a képek méretének csökkentésére. Egyszerűen húzd az egy képet az interfészre, és megnyitja a szerkesztőt. Az interfészen mindkét oldalon van egy menü, amely lehetővé teszi a kép tömörítési formájának kiválasztását, a választásodtól függően további lehetőségekkel. Ez a képszerkesztő elrendezés lehetővé teszi, hogy az Eredeti képet hagyd az Eredeti kép bal oldalon, miközben a jobb oldalon módosításokat végez az Eredeti képhez képest. Amint dolgozol, a változtatásaid frissülnek, és a középső vonalat húzhatod, hogy előnézeti módban láthatóvá váljon, hogyan fog kinézni a kép. A weboldal meg fogja mutatni az új kép méretét, miközben változtatásokat hajtasz végre, valamint a méretváltozást az eredeti fájltól való százalékos változást. Ez egy elegáns és hasznos hely a képek kisebbítéséhez extra szoftver nélkül.

28. Namechk



Ha azt tervezed, hogy megváltoztatod a felhasználónevedet a különböző internetes szolgáltatásokban, előtte érdemes konzultálnod a hasznos Namechk weboldallal. Beírhatod a felhasználónevet, majd látni fogod, hol érhető el még az adott név az összes szolgáltatáson. Így megtudhatod, hogy az új felhasználónév működik-e minden szolgáltatáson. Nem szeretnéd megváltoztatni a felhasználónevedet félúton az internetes szolgáltatások közül néhányon, majd kiderül, hogy mások már használják valahol!

29. ManualsLib



Lehet, hogy nem őrzöl meg minden készülékhez használati utasítást, és ez problémát okozhat, ha problémába ütközöl az eszközöddel, és szükséged van az utasításokra valamire. Szerencsére, még ha el is dobtad a kézikönyvet, a ManualsLib kiváló forrás az online használati utasítások megtalálására. Csak írd be a készülék nevét és modelljét a kereséshez. Számítógépeket, telefonokat, porszívókat, háztartási készülékeket, sztereórendszereket és még sok mást találsz.

30. CloudConvert



Valószínűleg előfordul, hogy a fájlokat másik formátumba kell konvertálni. Ilyenkor hasznos lehet a CloudConvert weboldal. Ez lehetővé teszi, hogy könnyedén átalakítsd a fájlokat szinte bármilyen más formátumba. Amikor feltöltöd vagy ráhúzol egy fájlt az interfészre, választhatod, melyik formátumba szeretnéd konvertálni. A weboldal intelligens, ezért csak olyan formátumokat mutat, amelyek értelmezhetőek az eredeti fájlhoz. A konverziók gyorsak és egyszerűek; napi 25-öt tehetsz meg ingyen.

További cikkekért kattints ide!